שנת הצמיחה של אלפא רומיאואלפא רומיאו השיגה בשנה הקודמת את הצמיחה העולמית הגבוהה ביותר מבין מותגי הפרימיום המובילים. ההצלחה העולמית לא פסחה על השוק הישראלי, שהביע גם הוא את חיבתו הרבה למותג הנחשק.

השורשים של מותג אלפא רומיאו טמונים אי שם בשנת 1906 במילאנו, שבאיטליה.
מאז אותה שנה החברה האיטלקית מייצרת באדיקות רבה רכבים המציגים עיצוב אייקוני, מונעים באמצעות מנועים אגדיים, ומציעים לנהג טכנולוגיה עדכנית והנאה מנהיגה. רכבי המותג הצליחו להרשים אפילו את הנרי פורד בכבודו ובעצמו, כשאמר שהוא מסיר את הכובע בכל פעם שהוא רואה אלפא רומיאו. מאז ועד היום, החברה זכתה להצלחות גם בעולמות המרוצים וגם באולמות התצוגה, בזכות קהל מעריצים אדוק שמלווה אותה כל השנים, כאשר הצלחה משמעותית נרשמה ממש לאחרונה,  בשנת 2023.


שנת 2023 הייתה שנה טובה מאד הן לאלפא רומיאו, והן לאותם הלקוחות חובבי ההגה, שהתחדשו באלפא רומיאו כמובן. למעשה, אלפא רומיאו הציגה באותה שנה את הצמיחה הטובה ביותר מבין 15 מותגי פרימיום המובילים.שנה זו הסתיימה בגידול מרשים של מעל 30% במכירות, כאשר השוק האירופי לבדו הציג גידול גבוה למדי של 46% במכירות, בעוד שהשוק במזרח התיכון ובאפריקה רשם גידול בלתי נתפס של מעל ל-74%. אחד מהגורמים שתרמו להצלחה של שנת 2023 היא הטונאלה, שהושקה לאחרונה במספר שווקים בעולם, והתקבלה בהתלהבות גבוהה למדי בקרב הציבור ששם דגש על קיימות במערך השיקולים שלו בעת בחירת מכונית חדשה. הטונאלה משלימה למעשה את ההיצע של אלפא רומיאו מבחינת מגוון הדגמים, ובכך היא סוללת את הדרך לצמיחה נוספת אותה צופה החברה בשנת 2024.


מעבר לגידול המרשים במכירות, שנת 2023 הייתה גם אבן דרך חשובה בנוגע לאיכות המותג,שמהווה כמובן קריטריון חשוב להצלחה: לפי מחקר של  JD Power, שראיין רוכשי רכב 90 יום לאחר הרכישה, חברת אלפא רומיאו הובילה מבין מותגי הפרימיום וזכתה במקום השלישי בתעשייה כולה.מדובר בקפיצה של 24 מקומות לעומת תוצאות המחקר של שנת 2022, הישג בפני עצמו, שמהווה את השיפור הטוב ביותר מבין כל המותגים.


על פי הנהלת החברה, נתוני הצמיחה עולים בקנה אחד עם היעדים שהיא הציבה לעצמה בשנת 2023, והצלחה זו מהווה גאווה גדולה בקרב הנהלה החברה ועובדיה. כחלק מאסטרטגיית ארוכת הטווח של המותג, הציבה הנהלת החברה בשנת 2021 יעד של רכב חדש אחד בכל שנה, יחד עם התמקדות משמעותית בשיפור האיכות. על פי החברה, יישום האסטרטגיה הזו הוא אחד הגורמים המשמעותיים להצלחה שנרשמה בשנת 2023 וצפויה להירשם גם בשנים הבאות.


ג'רמי קלארקסון, כתב הרכב המפורסם, אמר בעבר שאדם לא יכול להקרא 'חולה הגה' עד שהוא לא רוכש לעצמו אלפא רומיאו. מסתבר שגם בישראל של שנת 2023 היו לא מעט 'חולי הגה' שהביעו אמון והתלהבות ממה שיש למותג האיטלקי להציע בשוק המקומי.סמלת, יבואנית אלפא רומיאו בישראל, הציגה גידול מרשים של כ-15% במסירות הרכבים בשנת 2023 לעומת שנת 2022, וזאת למרות רבעון אחרון לא פשוט בעקבות המלחמה שהחלה בחודש אוקטובר 2023. סמלת משווקת בישראל את שלושת דגמי אלפא רומיאו: הסטלביו - רכב פנאי יוקרתי וספורטיבי גדול, הטונאלה – רכב פנאי קומפקטי שסולל את דרכה של אלפא רומיאו לעולם הקיימות והג'וליה – מכונית סדאן גדולה ויוקרתית בעלת התנהגות הכביש והביצועים הטובים בקטגוריה. שלושת הדגמים משווקים בישראל בשלל גרסאות לטובת התאמה מדויקת לצרכי הלקוחות.


בשוק המקומי סמלת צופה להשיק בתחילת שנת 2024 את הג'וליה והסטלביו מתוחות הפנים, שיביאו עימן עיצוב מעודכן וטכנולוגיה עכשווית, מה שצפוי לייצר ביקושים נוספים והמשך צמיחה גם בשוק המקומי.