Alfa Romeo Logo

דגמים

קבוצת פיאט, כוכבת תערוכת הרכב "טכנו קלאסיקה 2016" באסן


קבוצת פיאט תציג בחודש אפריל (2016) בתערוכת כלי הרכב "טכנו קלאסיקה", בעיר אסן שבגרמניה, מגוון מכוניות עבר מרשימות ממותגי אלפא רומיאו, אבארט ופיאט. לצד הכוכבים ההיסטוריים, תחשוף החברה גם את להיטי ההווה.

השנה, תערוכת "טכנו קלאסיקה" תתקיים בפעם ה-28 בגרואה האלן, שבעיר אסן הגרמנית. קונצרן פיאט שיקח חלק חשוב באירוע, יציג את יצירות העבר המוטוריות האהובות לקהל המבקרים. הציבור יזכה לחזות מקרוב בכמה מהמודלים ההיסטוריים של אלפא רומיאו, אבארט ופיאט, לצד דגמי הייצור הנוכחיים. זוהי דרך טובה לחזור אחורה בזמן ולחגוג את ייחודם של מותגי הקבוצה בזירה הבינלאומית. מורשת של מכוניות ומעצבים, אגדות מוטוריות ומנועים, סגנון איטלקי וחדשנות שעיצבו את הטכנולוגיה ואת אירועי הספורט של המאה עשרים.

אלפא רומיאו

האוסף של אלפא רומיאו יתמקד במכוניות הספורט הסלון שלה, מושג אותו המציא המותג האיטלקי עם השקת הג'וליה המקורית, וכעת עודכן ושודרג עם השקת הג'וליה החדשה. המבקרים בתערוכה יוכלו לראות ארבעה דגמים יקרים ממוזיאון אלפא רומיאו, במתחם מיוחד שיקרא "La macchina del tempo": דגם ה-1900 (1950), ג'וליה TI סופר (1963), 75 Evoluzione טורבו (1987) ואת D2 156 "SuperTurismo" (1998). לצד דגמים נדירים אלה, תוצג הג'וליה תלתן ירוק, המציגה מחדש את התגשמות הסגנון של אלפא רומיאו ואת הפרשנות המחודשת, כפי שמוצגת בדגמים המודרניים.

מושג הספורט סלון, מקורו בשנת 1950 עם דגם 1900, אשר סלל את הדרך לעידן חדש עבור המותג. הייתה זו המכונית הראשונה של אלפא רומיאו הבנויה כולה על קו ייצור, והראשונה עם מנוע 4 צילינדרים שפותח לייצור המוני. התכונות הבולטות ביותר ב-1900 הם מאפייני הביצועים הדינמיים שלה. מהירות, התנהגות כביש, בטיחות אקטיבית וטכנולוגיית מרוצים, הפכו את מכונית הסלון למכונית סלון ספורטיבית.

בשנת 1963, אלפא רומיאו ג'וליה TI סופר לקחה את רעיון מכונית הסלון הספורטיבית, צעד אחד קדימה. באותה השנה נבנו 501 יחידות של ג'וליה מהגרסה המוכנה למירוץ, עם מנוע 4 צילינדרים 1.6 ליטר. הספקו עלה ל- 112 כ"ס, כשהזניקו את הג'וליה למהירות שיא של 190 קמ"ש.

כוכבת נוספת בתערוכה, תהיה האלפא 75 טורבו אבולושן, משנת 1987 (L4, 1762 סמ"ק טורבו, 155 כ"ס). בדיוק כפי שקרה 24 שנים קודם לכן עם הג'וליה TI סופר, גם דגם זה יצא בגרסת הומולגציה של 500 יחידות כדי שיוכל להשתתף בעונת המרוצים. מאז 1998, המשיכה אלפא רומיאו להתחרות עם גרסה התואמת את קטגוריית Class 2 של דגם ה-156 (L4, 1995 סמ"ק, 310 כ"ס). היום המסורת נמשכת. כמו ה-1900, הג'וליה, ה-75 וה-156 שבנו את קונספט מכונית הסלון הספורטיבית, כך אנו מוצאים כיום את הג'וליה החדשה.

שני דגמי עבר חשובים נוספים יוצגו בתערוכה. האלפא רומיאו ספיידר 1600 והג'וליה ספרינט GTA, החוגגות 50 שנה להצגתן. בשנת 1966, הציגה אלפא רומיאו את הספיידר, דו-מושבית ספורטיבית שנחשפה לעולם בסרט הבוגר, נהוגה ע"י דסטין הופמן. באותה השנה זכתה אלפא רומיאו באליפות רכבי הטורינג האירופית בפעם הראשונה, עם GTA ספרינט ובניצחון נוסף בשנה שלאחר מכן. ה-GTA הפכה למלכה הבלתי מעורערת של מרוצי מכוניות התיור. בנוסף, ב-1966 זכתה ה-GTA לקבוע שיא: מכונית הטורינג הראשונה שהקיפה את מסלול הנורבורגרינג, בפחות מ-10 דקות (9.59 דקות, אם לדייק).

פיאט

גם מותג פיאט חוגג באסן. פיאט תציג לקהל הרחב ב"טכנו קלאסיקה" סמל אייקוני משנות ה-60, פיאט 124 ספיידר. ה-124 ספיידר, הושקה בשנת 1966, ועד היום שומר הדגם הספורטיבי על קסמו הייחודי. הספיידר התפתח מדגם הסלון של הפיאט 124, כמכונית ספורט אמיתית, ובמהרה זכה באהבת הקהל. חלק נכבד בהצלחת הספיידר, הוא העיצוב של פינינפארינה. פינינפארינה, שם בולט בענף הרכב, הוא שותף היסטורי של יצרנית הרכב האיטלקית. ה- 124 ספיידר היה מצויד בתיבת הילוכים ידנית בת 5 הילוכים, מנוע גל זיזים כפול בנפח 1,438 סמ"ק ובלמי דיסק בכל ארבעת הגלגלים.

האמריקאים התאהבו בפרופורציות האיטלקיות של פיאט 124 ספיידר, כמו גם על גג הבד העמיד למים, אותו ניתן היה לקפל ישירות ממושב הנהג במהירות ובפשטות. למעלה מ-200,000 יחידות יוצרו בין השנים 1966 ו-1985, רובן חצו את האוקיינוס האטלנטי.

הפיאט ספיידר 124 החדש יוצג בגאווה, אף הוא, ב"טכנו קלאסיקה". הטכנולוגיה המתקדמת שואבת השראה מהיופי הקלאסי של האב הקדמון, בלי לפגוע במהותו. במחווה למכונית הספורט שהושקה לפני 50 שנים, משמר הספיידר 124 החדש את מסורת האגדה האהובה, ומביא את הסטיילינג והביצועים הקלסיים אל הדור חדש. הפיאט ספיידר החדש מצויד במנוע 4 צילינדרים טורבו 1.4 ליטר, עם טכנולוגיית Multiair ומספק 140 כ"ס.

אבארט

כדי להשלים את הקו הקלאסי בתערוכת "טכנו קלאסיקה 2016", יציג המותג אבארט בחשיפה ראשונה את אבארט 124 ספיידר. דגם זה תוכנן עבור הנהגים המקצועיים ביותר. את המכונית הייחודית ניתן כבר להזמין בסוכניות אבארט באירופה, והדגם יהיה זמין לציבור החל מחודש ספטמבר.

הספיידר עם סמל העקרב, מגיע עם הנעה אחורית ומנוע טורבו 4 צילינדרים 1.4 Multiair, 170 כ"ס. מערכת מתלים אקטיבית חדשה, תיבת הילוכים בת 6 יחסי העברה (ידנית או אוטומטית), המאפשרת העברת הילוכים ספורטיבית מגלגל ההגה.

השילוב בין המורשת הספורטיבית והרעב להתקדמות טכנולוגית מתמדת הוא חלק מה-DNA של המותג, וניתן לראות זאת בתצוגת הראווה של משפחת העקרב לבית פיאט. באסן, תציג אבארט את פרויקט "אבארט קלאסיקה" השאפתני, שהושק לראשונה בנובמבר האחרון בטורינו. התוכנית מתפחת את מורשת המותג ברמות שונות, החל משיקום ושיפוץ מכוניות עתיקות ועד לארגון כנסים ואירועים לבעלי וחובבי מכוניות המותג.

מידע נוסף ניתן למצוא באתר האינטרנט החדש: http://www.abarthclassiche.com.
ניתן להירשם למועדון על ידי מילוי טופס בכתובת http://scorpionship.abarth.com

alfaromeo-news-6
לנציג מכירות