4C

 FCA Importers – Alfaromeo

4C

בראשית נוצר החלום

עיצוב חסר פשרות שאינו מתחנף לאיש. המהות של ה- 4C ברורה- ביצועים, ביצועים ועוד ביצועים. כל קו וכל קימור תוכננו למטרה זו בלבד.

כל אלמנט עיצובי במכונית מוביל אל המנוע. יחידת התאורה האחורית משתלבת בקו מותניים שרירי וגבוה המוביל אל צמד כונסי האוויר העגולים אשר מובילים הישר אל מצנן הביניים. צדודית דינאמית מפוסלת בעוצמה שמדגישה את פנסי החזית המאירים קדימה אל ההרפתקה והריגושים בהמשך הדרך. יחידת הגריל המפוסלת, אליה מוביל מבנה ה-V העצמתי, צוללת אל שבכת גריל המגן המסורתי של אלפא רומיאו.

התוצאה עוצרת הנשימה, המהות הטהורה של מסורת מרוצים וספורט מוטורי. כל אלמנט עיצובי, נוצר מתוך צורך אווירודינאמי ובמטרה ליצר כוח הצמדה במהירויות גבוהות כדי לשפר את אחיזת הכביש.

תא הנהג

תא הנהג

כניסה אל תוך ה- 4C משמעותה כניסה אל עולם המרוצים. בדיוק כמו בעיצוב החיצוני, כך תוכננה גם סביבת הנהג. כל אלמנט וכל חלק תוכננו לנהיגה מהירה ומדויקת. ה- 4C חפה מכל שטות או אבזר מיותר וכל מטרתה, חוויית נהיגה טהורה.

מעטפת תא הנוסעים העשויה מסיבי פחמן, מארחת מושבי ספורט עוטפים ומבטיחים חיבור מלא בין האדם למכונה. המושבים מחוזקים ומרופדים כדי להבטיח חוויית נהיגה נוחה ובטוחה. ריפודי עור או בד משלימים את התחושה המערסלת, השואבת את הנהג אל תוך החוויה.
כל פרט ב- 4C צועק את מורשת המרוצים והספורט של אלפא רומיאו. הגה המרוצים הנמוך ולוח מחוונים הבנוי כיחידה הלקוחה היישר מעולם המרוצים, משרתים מטרה אחת בלבד- נהיגה. מנופי השליטה ממוקמים כך שידיו של הנהג יתפעלו אותם ללא מאמץ תוך שמירה על הריכוז המלא בנהיגה.
תצוגת המידע לנהג ברורה ומאירת עיניים ושואבת את ההשראה מעולם אופנועי ומכוניות המרוץ. גם מנופי התפעול ודוושות האלומיניום מעצימות את תחושת מסלול המרוצים אותו משדרת מכונית העל.

תוצרת איטליה

תוצרת איטליה

את ה- 4C החליטו לייצר במודנה, בחטיבת הספורט של מזרטי. עיקר תשומת הלב התמקדה בטכנולוגיות ייצור חדשניות ובמיומניות ייצור גבוהות ביותר. השילוב הנדרש ליצירת מכונית ייחודית בפתרונות הטכניים, כמו גם תשומת הלב לפרטים. בפס הייצור של ה- 4C האנשים הם אלו שעושים את ההבדל.

עובדים מיומנים במיוחד, המחויבים ליצירת האומנות המוטורית, הוכשרו במשך כ- 500 שעות והיו מעורבים בתהליך הפיתוח הארוך.
כל העובדים, בעלי מומחיות ומיומנות טכנית גבוהה, מלווים את המכונית מתחילת הייצור ועד לסיום תהליך הבניה. מבדקי איכות קפדניים, מבטיחים כי כל חלק ומערכת יעבדו בהרמוניה מושלמת, גם בתנאים הקשים ביותר.

כל מכונית היורדת מפס הייצור, נבחנת ע"י נהג מבחן מוסמך לבחינת ביצועים ויכולת דינאמית בנהיגה מאומצת בתנאי דרך שונים. רק בתום המסע המפרך, מוכנה ה- 4C לצאת לדרך אל הלקוח המאושר.

מצוינות איטלקית

מצוינות איטלקית

ה- 4C מיוצרת במפעלי מזרטי במודנה ותוכננה במילאן ע"י אלפא רומיאו. היסטורית המצוינות האיטלקית, עם שנים של ניסיון מוטורי, נמצאים בכל פרט, בורג ורכיב של מכונית העל המרגשת.

השמות הגדולים בתעשיית הרכב האיטלקית, משתפים פעולה ביצירת האומנות הזו.

  • קבוצת אדלר- יצרנית שלדות המונוקוק מסיבי פחמן
  • אמארק – מומחית כלובי ההתהפכות ותושבות האלומיניום
  • IMR- יצרנית מרכבים מחוזקים מחומרים מרוכבים

ה- 4C היא פאר היצירה האיטלקית המשלבת את הידע והניסיון שנצבר לאורך שנים רבות של מצוינות מוטורית.